0

Excel Eğitimleri- Özel Listeler Hazırlama

Bir önceki yazımda “Listeleme” adlı uygulamayı anlatmaya çalıştım. Bu çalışmamızda ise kendimize sürekli kullanabileceğimiz özel listeler hazırlayıp kaydetme ve hazırlamış olduğumuz listeyi silme işleminden bahsetmeye çalışacağım.

Sizler de isteğiniz doğrultusunda liste hazırlayıp Excel içerisine kaydedip sürekli kullanabilirsiniz.

Gelin kendi listemizi yapalım.

Öncelikle Microsoft Office Düğmesi -Excel Seçenekleri-Popüler-Özel Listeleri Düzenle kısmına tıklıyoruz. Ardından çıkan aşağıdaki tabloda “Liste Girdileri” yazan kısma olmasını istediğiniz liste girdilerini aralarına virgül ekleyerek girmeniz gerekmektedir.

Örnek olarak mavi, sarı, yeşil, mor listesi oluşturmak istiyorum. Bu sıralamayı yazdıktan sonra sağ taraftaki ekle sekmesine tıklayıp “Listenin alınacağı hücreler” kısmından istediğiniz hücreleri seçip “Veri Al” kısmına tıklayıp ardından “Tamam” butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen sayfaya da “Tamam” diyerek listenizi oluşturmuş oldunuz.

Gelin şimdi listemizi test edelim:

Kendi sıralamamıza göre yine ilk iki isim olan mavi ve sarı yazarak listeyi aşağıya çektim.

Sonuç:

Başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olmaktayız.

Kaydettiğimiz listeyi silmek istiyorsak yeniden “Özel Listeleri Düzenle” kısmına gidip sol tarafta çıkan listeden silmek istediğimize tıklayıp “Sil” butonuna tıklayıp “Tamam” diyerek oluşturmuş olduğunuz listeyi silebilirsiniz.

Bir sonraki çalışmada görüşmek üzere.

Soru ve görüşleriniz için myarsi@industryolog.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

Bilimle kalın…


Like it? Share with your friends!

0

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir